CZ | EN | DE
ISO 9001:2008
Ikona menu
banner
MATERIÁL TECHNOLOGIE
5 důvodů proč s námi...
1.

V sortimentu máme přibližně 150 různých typů keramických výrobků
2.

Vyrábíme keramické díly na zakázku dle výkresové dokumentace zákazníka
3.

Zajišťujeme výrobu od malých sérií až po hromadnou velkosériovou produkci
4.

Poskytujeme odborné poradenství
5.

Možnost dodání atestů ke všem materiálům

Profil společnosti

Společnost vyrábí technickou a elektrotechnickou keramiku na bázi Al2O3, ZrO2, steatitu a kordieritu. Všechny vstupní suroviny jsou nakupovány od renomovaných zahraničních dodavatelů ve formě lisovaných granulátů s certifikovanou jakostí (Nabaltec, Quarzsandwerke, Tosoh).

 

Vyrábíme keramické díly na zakázku dle výkresové dokumentace zákazníka. Zajišťujeme výrobu od malých sérií až po hromadnou velkosériovou produkci. Specializujeme se na výrobu rozměrově menších, ale technicky náročnějších výrobků. V sortimentu máme cca 150 různých typů keramických výrobků.

Velkou část naší produkce exportujeme - Švýcarsko, Německo, Itálie, Polsko.

Vývoj společnosti

Na počátku roku 1992 začala malá skupina lidí budovat firmu zabývající se výrobou technické keramiky. Tato firma začala vyrábět keramiku jako součást družstva Morava Zlín, ale již pod značkou PURECERAM. Základní filozofií nové firmy byla zakázková výroba konstrukčních dílů z korundové keramiky podle přání a potřeb zákazníků. Poměrně brzy se sortiment rozšířil o výrobky ze zirkonoxidu a postupem času také o keramiku ze steatitu a kordieritu.

 

V roce 1995 vzniká po dohodě s Moravou Zlín firma PURECERAM, spol. s r.o., která přebírá celou technologii, know-how ale i závazky bývalého závodu. Sortiment výrobků se nadále rozšiřuje a pravidelně se zvyšuje také obrat firmy.

 

V roce 2001 převedla firma Steinel GmbH celou svou keramickou výrobu do naší společnosti. Současně se stala spolumajitelem firmy.

 

Na přelomu let 2001 / 2002 se celá firma přestěhovala z již nevyhovujících prostor do větší výrobní haly. To nám umožnilo dále rozšířit a zkvalitnit výrobu a vytvořit předpoklady pro další rozvoj firmy.

 

Na konci roku 2004 jsme začali intenzivně pracovat na zavedení systému řízení jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001. Na počátku července 2005 úspěšně proběhl certifikační audit.

PURECERAM, spol. s r.o.

Zemědělská 1094
500 03 Hradec Králové
Czech Republic
Telefon: +420 495 401 176
Fax: +420 495 401 179
Email: info@pureceram.com

 

Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi